Rohm Semiconductor MCR10EZPF13R3
MCR10EZPF13R3 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF13R3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF13R3.pdf
Availability of MCR10EZPF13R3
QUANTITY
MCR10EZPF13R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF13R3
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF13R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF13R3
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF13R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF13R3 Details Description
Related parts for MCR10EZPF13R3
CONN HEADER 15POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
MOD VINCULUM-II DEV 2 PORT 64DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN PLUG datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN PLUG datasheet.pdf
Microprocessor Circuit, CMOS, PBGA1156 IC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 X7R 0.1レF 50V datasheet.pdf