Rohm Semiconductor MCR10EZPF1432
MCR10EZPF1432 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF1432
Brief Description
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF1432.pdf
Availability of MCR10EZPF1432
QUANTITY
MCR10EZPF1432 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF1432
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF1432
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF1432
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF1432 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF1432 Details Description
Related parts for MCR10EZPF1432
JUMPER-H1506TR/A3048N/H1506TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 46POS datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Panel Mount, Bulkhead; Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC DO204AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
MINIFITJR PLUG WEARS DR GLOW WIR datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 2W datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf