Rohm Semiconductor MCR10EZPF2322
MCR10EZPF2322 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF2322
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF2322.pdf
Availability of MCR10EZPF2322
QUANTITY
MCR10EZPF2322 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF2322
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF2322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF2322
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF2322 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF2322 Details Description
Related parts for MCR10EZPF2322
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 7500.0UH SMD datasheet.pdf
3/8" EXTENSION BAR 4.92" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.032" NYLON 2.41MM datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT JR.HDR ASSY 8CKT(#2PEGS) datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC GAIN BLOCK AMP SOT89 datasheet.pdf
IC FPGA 223 I/O 383MBGA datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 145MA 6.1 OHM SMD datasheet.pdf