Rohm Semiconductor MCR10EZPF27R4
MCR10EZPF27R4 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF27R4
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF27R4.pdf
Availability of MCR10EZPF27R4
QUANTITY
MCR10EZPF27R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF27R4
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF27R4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF27R4
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF27R4 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF27R4 Details Description
Related parts for MCR10EZPF27R4
IC ADC 12BIT 400KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
KIT STARTER FOR STM32 datasheet.pdf
IC REG LDO 5.9V 75MA SNT4A datasheet.pdf
IC CLK MULTIPLIER PLL 8-SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 125W STER D 64HTQFP datasheet.pdf
TEN60 RA RECPT ASSY 2-CKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE GEN REV 800V 150A DO205AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf