Vishay/BCcomponents MKP383391025JC02Z0
MKP383391025JC02Z0 picture photo
Mfg. Part Number
MKP383391025JC02Z0
Brief Description
CAP FILM 250VDC 0.091UF RADIAL
Datasheet Download
MKP383391025JC02Z0.pdf
Availability of MKP383391025JC02Z0
QUANTITY
MKP383391025JC02Z0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MKP383391025JC02Z0
Internal Part NumberEIS-MKP383391025JC02Z0
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package550
Packaging*
Capacitance0.091µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MKP383391025JC02Z0
Related LinksMKP383391, MKP383391025JC02Z0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MKP383391025JC02Z0 Details Description
Related parts for MKP383391025JC02Z0
CAP FILM 0.13UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 20POS .100 SRT TIN datasheet.pdf
EJC LTC SHD HD.100"VER 30GLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC SCSI 9-LINE TERM 24-TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH HALL EFFECT GP SOT23W datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 34.86VC AXIAL datasheet.pdf
RES 523 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MPU I.MX6SOLOX 1GHZ 529BGA datasheet.pdf
LENS ARRAY 4POS 50X50MM CLR SCRW datasheet.pdf