Rohm Semiconductor MCR10EZPF3480
MCR10EZPF3480 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF3480
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF3480.pdf
Availability of MCR10EZPF3480
QUANTITY
MCR10EZPF3480 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF3480
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF3480
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF3480
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF3480 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF3480 Details Description
Related parts for MCR10EZPF3480
CABLE TIE MINI FLOR ORN 3.9" datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS SMT VERT 30AU datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V X7R 0201 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf