Rohm Semiconductor MCR10EZPF3902
MCR10EZPF3902 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF3902
Brief Description
RES SMD 39K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF3902.pdf
Availability of MCR10EZPF3902
QUANTITY
MCR10EZPF3902 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF3902
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF3902
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF3902
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF3902 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF3902 Details Description
Related parts for MCR10EZPF3902
LED RED CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 10 OHM 25C datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT666 datasheet.pdf
HDR RA SR .200 GP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DUST CAP 16 16S PLASTIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
KRIMPING DIE ASP-C-530-E2 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM GREEN datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf