Rohm Semiconductor MCR10EZPF3921
MCR10EZPF3921 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF3921
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF3921.pdf
Availability of MCR10EZPF3921
QUANTITY
MCR10EZPF3921 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF3921
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF3921
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF3921
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF3921 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF3921 Details Description
Related parts for MCR10EZPF3921
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CHARGE/POWER MGMT 20-QFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SGE88-2-5000-100C datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 705MA 210 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX AMBER TRANSP 2" datasheet.pdf