Rohm Semiconductor MCR10EZPF4871
MCR10EZPF4871 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF4871
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF4871.pdf
Availability of MCR10EZPF4871
QUANTITY
MCR10EZPF4871 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF4871
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF4871
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF4871
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF4871 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF4871 Details Description
Related parts for MCR10EZPF4871
COVER DUST PLUG CHAMP 24 POS datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
IC EVS SYSTEM CTRLR 14LLP datasheet.pdf
CABLE 5COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf
2MM DRDW HDR SMT/PG&CAP 16CKT datasheet.pdf