Rohm Semiconductor MCR10EZPF9310
MCR10EZPF9310 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF9310
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 931 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF9310.pdf
Availability of MCR10EZPF9310
QUANTITY
MCR10EZPF9310 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF9310
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF9310
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF9310
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF9310 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF9310 Details Description
Related parts for MCR10EZPF9310
IC FLASH 2MBIT 150NS 52PQFP datasheet.pdf
VINYL ANTIFATIG GRY .375 36X60' datasheet.pdf
IC AMP HBT GAAS 2200MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ SNWV SMD datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 0.40A HOLD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 504MA 1.19 OHM datasheet.pdf