Sullins Connector Solutions GBM15DCCH-S189
GBM15DCCH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GBM15DCCH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GBM15DCCH-S189.pdf
Availability of GBM15DCCH-S189
QUANTITY
GBM15DCCH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBM15DCCH-S189
Internal Part NumberEIS-GBM15DCCH-S189
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBM15DCCH-S189
Related LinksGBM15DC, GBM15DCCH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBM15DCCH-S189 Details Description
Related parts for GBM15DCCH-S189
IC SW VIDEO CRROSSPOINT 36-SSOP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD LP 20-DIP datasheet.pdf
DE2 CALL FOR ACADEMIC PRICING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CABLE 6COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN TRANSIST TO-5 8POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 1.48A 179 MOHM TH datasheet.pdf
ADC 14BIT SGL 65MSPS 32HVQFN datasheet.pdf
CONN DSUB 15POS M R/A.590 datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf