Rohm Semiconductor MCR10EZPF9312
MCR10EZPF9312 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPF9312
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPF9312.pdf
Availability of MCR10EZPF9312
QUANTITY
MCR10EZPF9312 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPF9312
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPF9312
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPF9312
Related LinksMCR10E, MCR10EZPF9312 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPF9312 Details Description
Related parts for MCR10EZPF9312
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 15MM datasheet.pdf
2.54MM KK HDR RA FRICLK 5SN 9POS datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf