Rohm Semiconductor MCR10EZPJ3R3
MCR10EZPJ3R3 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZPJ3R3
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZPJ3R3.pdf
Availability of MCR10EZPJ3R3
QUANTITY
MCR10EZPJ3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZPJ3R3
Internal Part NumberEIS-MCR10EZPJ3R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZPJ3R3
Related LinksMCR10E, MCR10EZPJ3R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZPJ3R3 Details Description
Related parts for MCR10EZPJ3R3
LABEL LSR POLY WHT .30 X .25" datasheet.pdf
IC DAC LP V-OUT 12BIT 8-UMAX datasheet.pdf
VARISTOR 735V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
VERTICAL GUIDE PIN SLOTT-ED HDR datasheet.pdf
IC DIFF COMPARATOR STROBE 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
PLATE END 83.9X23.9X2.5" GREY datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 6POS .100 JUMPER 4.5 INCH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 2W datasheet.pdf
CAP CER 75PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf