Rohm Semiconductor MCR18ERTF3481
MCR18ERTF3481 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF3481
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF3481.pdf
Availability of MCR18ERTF3481
QUANTITY
MCR18ERTF3481 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF3481
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF3481
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF3481
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF3481 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF3481 Details Description
Related parts for MCR18ERTF3481
DIODE ZENER 24V 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR VOLT RESET 8-SOIC datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 5/8" 7/16-20 UNF 5V datasheet.pdf
CONN ADAPTER 3P-3P F-M PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf