Rohm Semiconductor MCR18ERTF6810
MCR18ERTF6810 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF6810
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF6810.pdf
Availability of MCR18ERTF6810
QUANTITY
MCR18ERTF6810 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF6810
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF6810
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF6810
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF6810 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF6810 Details Description
Related parts for MCR18ERTF6810
IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE PATCH CAT5E RED 25' datasheet.pdf
IC BCD-7SEG DECODER/DRVR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS IN-LINE datasheet.pdf
IC DATA FORMATTER LSI datasheet.pdf
HK-UP WR MPPE 24AWG RED 500' datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 4.7K OHM 10SRT datasheet.pdf
OSC XO 3.072MHZ CMOS SMD datasheet.pdf