Rohm Semiconductor MCR18ERTF9103
MCR18ERTF9103 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTF9103
Brief Description
RES SMD 910K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTF9103.pdf
Availability of MCR18ERTF9103
QUANTITY
MCR18ERTF9103 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTF9103
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTF9103
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTF9103
Related LinksMCR18E, MCR18ERTF9103 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTF9103 Details Description
Related parts for MCR18ERTF9103
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADIS16210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES SMD 2.49KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf