Rohm Semiconductor MCR18ERTFL1R30
MCR18ERTFL1R30 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18ERTFL1R30
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18ERTFL1R30.pdf
Availability of MCR18ERTFL1R30
QUANTITY
MCR18ERTFL1R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18ERTFL1R30
Internal Part NumberEIS-MCR18ERTFL1R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18ERTFL1R30
Related LinksMCR18ER, MCR18ERTFL1R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18ERTFL1R30 Details Description
Related parts for MCR18ERTFL1R30
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 37.8VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 1.65MM datasheet.pdf
CAP CER 18PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 1206 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf