Rohm Semiconductor MCR18EZHF1330
MCR18EZHF1330 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF1330
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF1330.pdf
Availability of MCR18EZHF1330
QUANTITY
MCR18EZHF1330 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF1330
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF1330
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF1330
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF1330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF1330 Details Description
Related parts for MCR18EZHF1330
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 28SDIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS 4CH 24VQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 2.5MM datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONV DC-DC PCB +/-5V 3A 30W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
500 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
44POS F HD WATER RES SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 230MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf