Rohm Semiconductor MCR18EZHF1334
MCR18EZHF1334 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF1334
Brief Description
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF1334.pdf
Availability of MCR18EZHF1334
QUANTITY
MCR18EZHF1334 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF1334
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF1334
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF1334
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF1334 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF1334 Details Description
Related parts for MCR18EZHF1334
IC ADC 8-BIT 50KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR N-CH 10-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf