Rohm Semiconductor MCR18EZHF1373
MCR18EZHF1373 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF1373
Brief Description
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF1373.pdf
Availability of MCR18EZHF1373
QUANTITY
MCR18EZHF1373 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF1373
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF1373
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF1373
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF1373 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF1373 Details Description
Related parts for MCR18EZHF1373
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 60FBGA datasheet.pdf
CAP CER 10PF 16V NP0 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS ANGLED PIN datasheet.pdf
KK RPC 100 HDR FRLK RTAN 10 CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS INLINE RA PIN datasheet.pdf