Rohm Semiconductor MCR18EZHF3302
MCR18EZHF3302 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF3302
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF3302.pdf
Availability of MCR18EZHF3302
QUANTITY
MCR18EZHF3302 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF3302
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF3302
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF3302
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF3302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF3302 Details Description
Related parts for MCR18EZHF3302
HEAT SINK 23MM X 23MM X 17.5MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 20POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 110POS VERT 2MM HM datasheet.pdf
PNEUMATIC FML CONN 6MM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 432K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS SKT datasheet.pdf
IMPACT RAM 4X16 GL SN datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 60W datasheet.pdf