Rohm Semiconductor MCR18EZHF4223
MCR18EZHF4223 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF4223
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF4223.pdf
Availability of MCR18EZHF4223
QUANTITY
MCR18EZHF4223 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF4223
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF4223
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF4223
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF4223 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF4223 Details Description
Related parts for MCR18EZHF4223
RFID TRANSF INTERNTL 12V 580MA datasheet.pdf
IC REG LDO 4.7V 0.15A SOT89 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC ROCKER datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS RK1 200A 250V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf