Rohm Semiconductor MCR18EZHF6492
MCR18EZHF6492 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZHF6492
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZHF6492.pdf
Availability of MCR18EZHF6492
QUANTITY
MCR18EZHF6492 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZHF6492
Internal Part NumberEIS-MCR18EZHF6492
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZHF6492
Related LinksMCR18E, MCR18EZHF6492 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZHF6492 Details Description
Related parts for MCR18EZHF6492
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 4BIT SYNC BINRY COUNTR 16SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 16TQFN datasheet.pdf
CUSTOM COVER 2-TYPE 505 ISG datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 40VFQFPN datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 100' datasheet.pdf
4+4 DIL SURFACE MOUNT P/HDR datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf