Rohm Semiconductor MCR18EZPF1133
MCR18EZPF1133 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF1133
Brief Description
RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF1133.pdf
Availability of MCR18EZPF1133
QUANTITY
MCR18EZPF1133 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF1133
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF1133
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF1133
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF1133 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF1133 Details Description
Related parts for MCR18EZPF1133
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA GPS 1.575GHZ SMD datasheet.pdf
OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf
MGRID HDR SHRD SMT/SLOT/PG 42CKT datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 NYLON 39.62MM datasheet.pdf