Rohm Semiconductor MCR18EZPF13R0
MCR18EZPF13R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF13R0
Brief Description
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF13R0.pdf
Availability of MCR18EZPF13R0
QUANTITY
MCR18EZPF13R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF13R0
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF13R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF13R0
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF13R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF13R0 Details Description
Related parts for MCR18EZPF13R0
SENSOR 300PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO204AC datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING(.50X.42 OD) datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 18 OLIVE datasheet.pdf
CTV 11C 11#12 PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT RECP datasheet.pdf
3300UF 63V 25,4X30 datasheet.pdf