Rohm Semiconductor MCR18EZPF24R0
MCR18EZPF24R0 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF24R0
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF24R0.pdf
Availability of MCR18EZPF24R0
QUANTITY
MCR18EZPF24R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF24R0
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF24R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF24R0
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF24R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF24R0 Details Description
Related parts for MCR18EZPF24R0
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 332 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 160V 1.5A TP datasheet.pdf
LED RS ARRAY WHITE 5650 LM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 680 OHM 0606 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 150MHZ 6CLCC datasheet.pdf
WH SELF-LAM VINYL 1X1X3.75" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf