Rohm Semiconductor MCR18EZPF6800
MCR18EZPF6800 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF6800
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF6800.pdf
Availability of MCR18EZPF6800
QUANTITY
MCR18EZPF6800 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF6800
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF6800
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF6800
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF6800 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF6800 Details Description
Related parts for MCR18EZPF6800
RES SMD 91K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM DUAL STR 50POS datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY DPDT 120 VAC 8 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 5.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 180 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf