Rohm Semiconductor MCR18EZPF6980
MCR18EZPF6980 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF6980
Brief Description
RES SMD 698 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF6980.pdf
Availability of MCR18EZPF6980
QUANTITY
MCR18EZPF6980 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF6980
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF6980
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF6980
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF6980 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF6980 Details Description
Related parts for MCR18EZPF6980
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 14PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf
RES SMD 6.8M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 18A 2.17 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 5W T18 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf