Rohm Semiconductor MCR18EZPF9100
MCR18EZPF9100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR18EZPF9100
Brief Description
RES SMD 910 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCR18EZPF9100.pdf
Availability of MCR18EZPF9100
QUANTITY
MCR18EZPF9100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR18EZPF9100
Internal Part NumberEIS-MCR18EZPF9100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR18EZPF9100
Related LinksMCR18E, MCR18EZPF9100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR18EZPF9100 Details Description
Related parts for MCR18EZPF9100
ADAPTER 40-DIP & 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 3A PPAK SO-8 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 8KB FLASH LIN TXRX 38QFN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 17POS .156 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 15VOUT 75W datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
RES ARRAY 16 RES 5.6K OHM 18DRT datasheet.pdf