Rohm Semiconductor MCR25JZHF1070
MCR25JZHF1070 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1070
Brief Description
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1070.pdf
Availability of MCR25JZHF1070
QUANTITY
MCR25JZHF1070 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1070
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1070
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1070
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1070 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1070 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1070
CAP ALUM 33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A 8DSBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 3.81MM datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CATD GUIDE 340MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf