Rohm Semiconductor MCR25JZHF1131
MCR25JZHF1131 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1131
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1131.pdf
Availability of MCR25JZHF1131
QUANTITY
MCR25JZHF1131 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1131
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1131
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1131
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1131 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1131
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 25E 15.5KV datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
POWER CABLE CE 10M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2924 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BEND RELIEF 2.5MM BLUE datasheet.pdf
IC ISOMODEM FAX SYS-SIDE 24TSSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf