Rohm Semiconductor MCR25JZHF1470
MCR25JZHF1470 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF1470
Brief Description
RES SMD 147 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF1470.pdf
Availability of MCR25JZHF1470
QUANTITY
MCR25JZHF1470 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF1470
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF1470
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF1470
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF1470 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF1470 Details Description
Related parts for MCR25JZHF1470
TERM BLOCK FIXED BRIDGE 10POS datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 WW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 265KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
OSC XO 28.631MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A TO-220SM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=125FT datasheet.pdf
RES 110 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50W 960MHZ-1215MHZ datasheet.pdf