Rohm Semiconductor MCR25JZHF3323
MCR25JZHF3323 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3323
Brief Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3323.pdf
Availability of MCR25JZHF3323
QUANTITY
MCR25JZHF3323 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3323
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3323
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3323
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3323 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3323 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3323
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 15VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.5NH 150MA 1.2 OHM datasheet.pdf
KIT DEMO 78K0 KF2 78F0547 TOOL datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 1800 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
A4 2KW 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
PCF 7.50/05/90 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf