Rohm Semiconductor MCR25JZHF3401
MCR25JZHF3401 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3401
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3401.pdf
Availability of MCR25JZHF3401
QUANTITY
MCR25JZHF3401 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3401
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3401
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3401
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3401 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3401 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3401
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
FUSE 315A 690V CLASS GL/GG datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC TXRX MULTIPOINT-LVDS 8SOIC datasheet.pdf
TERMINAL ZTR 2.5 O.TNHE datasheet.pdf
LED RED/YLW CLEAR 4SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 110 OHM 1206 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 10MT AC/DC datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W WH/BK 6"LD datasheet.pdf