Rohm Semiconductor MCR25JZHF3480
MCR25JZHF3480 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3480
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3480.pdf
Availability of MCR25JZHF3480
QUANTITY
MCR25JZHF3480 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3480
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3480
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3480
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3480 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3480 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3480
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 115 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OPTO SENSOR PHOTO 5MM NPN L/DON datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf