Rohm Semiconductor MCR25JZHF3650
MCR25JZHF3650 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF3650
Brief Description
RES SMD 365 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF3650.pdf
Availability of MCR25JZHF3650
QUANTITY
MCR25JZHF3650 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF3650
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF3650
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF3650
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF3650 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF3650 Details Description
Related parts for MCR25JZHF3650
IDC CABLE-ASN10A/ AE10G / ASN10A datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR LM20C datasheet.pdf
RES 46.4 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 1620V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS 11.00MM BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN F TYPE PLUG STR datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 3KV RADIAL datasheet.pdf