Rohm Semiconductor MCR25JZHF4322
MCR25JZHF4322 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF4322
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF4322.pdf
Availability of MCR25JZHF4322
QUANTITY
MCR25JZHF4322 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF4322
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF4322
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)