Rohm Semiconductor MCR25JZHF45R3
MCR25JZHF45R3 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF45R3
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF45R3.pdf
Availability of MCR25JZHF45R3
QUANTITY
MCR25JZHF45R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF45R3
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF45R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF45R3
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF45R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF45R3 Details Description
Related parts for MCR25JZHF45R3
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206 datasheet.pdf
IC AMP DUAL PROGR TFT-LCD 24-QFN datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY FLANGE 15A datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 26POS SMD datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CYLINDER PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf