Rohm Semiconductor MCR25JZHF49R9
MCR25JZHF49R9 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF49R9
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF49R9.pdf
Availability of MCR25JZHF49R9
QUANTITY
MCR25JZHF49R9 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF49R9
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF49R9
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF49R9
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF49R9 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF49R9 Details Description
Related parts for MCR25JZHF49R9
IC PHOTO DETECTOR AMBIENT 5-ODFN datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
PET 1/8" RED 225' datasheet.pdf
CAP CER 5500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7631 datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DSUB R/A STB 9 PIN LF datasheet.pdf
SSD 1.8" SATA 256GB PE SLC IND datasheet.pdf