Rohm Semiconductor MCR25JZHF57R6
MCR25JZHF57R6 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF57R6
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF57R6.pdf
Availability of MCR25JZHF57R6
QUANTITY
MCR25JZHF57R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF57R6
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF57R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF57R6
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF57R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF57R6 Details Description
Related parts for MCR25JZHF57R6
CAP ALUM 2200UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TOOL HAMMER POLY FACE 60MM 375MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
HOLDER BATTERY 2 CELL 9V datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC SMA datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 500V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CABLE SKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf