Rohm Semiconductor MCR25JZHF6043
MCR25JZHF6043 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF6043
Brief Description
RES SMD 604K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF6043.pdf
Availability of MCR25JZHF6043
QUANTITY
MCR25JZHF6043 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF6043
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF6043
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF6043
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF6043 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF6043 Details Description
Related parts for MCR25JZHF6043
RES SMD 1.5 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CASE PLSTC YLW 14.85"L X 12.15"W datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.3"L X 3.35"W datasheet.pdf
3 WAY ISOLATING AMP 4-20MA datasheet.pdf
CONN RING INSUL 22-18AWG 100PC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 2.6A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 542 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 1.12A 283 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS CABLE SKT datasheet.pdf