Rohm Semiconductor MCR25JZHF6191
MCR25JZHF6191 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF6191
Brief Description
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF6191.pdf
Availability of MCR25JZHF6191
QUANTITY
MCR25JZHF6191 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF6191
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF6191
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF6191
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF6191 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF6191 Details Description
Related parts for MCR25JZHF6191
RES SMD 1.13K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT PROG OVP 8DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 36.0 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/5W 1005 datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
FRAME PNL MNT FMALE SZ8 FOR 4MOD datasheet.pdf
SC 3.81/14/90G 3.2SN GN datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS T/H datasheet.pdf
750 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 2.1MP 67CPGA datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 400VDC datasheet.pdf