Rohm Semiconductor MCR25JZHF6810
MCR25JZHF6810 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF6810
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF6810.pdf
Availability of MCR25JZHF6810
QUANTITY
MCR25JZHF6810 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF6810
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF6810
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF6810
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF6810 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF6810 Details Description
Related parts for MCR25JZHF6810
RES SMD 1.1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR/RCVR LP 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 170A TO-263 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 8KB 64LQF datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 48.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 24POS 0.50MM R/A datasheet.pdf