Vishay/Vitramon VJ0603D271GLXAR
VJ0603D271GLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271GLXAR
Brief Description
CAP CER 270PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271GLXAR.pdf
Availability of VJ0603D271GLXAR
QUANTITY
VJ0603D271GLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271GLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271GLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271GLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271GLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271GLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D271GLXAR
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 61POS W/SCKT datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PROG 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES 237 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 240MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
SIGNAGE PLAYER I7 3555LE 4GB RAM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf