Rohm Semiconductor MCR25JZHF8062
MCR25JZHF8062 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF8062
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF8062.pdf
Availability of MCR25JZHF8062
QUANTITY
MCR25JZHF8062 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF8062
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF8062
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF8062
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF8062 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF8062 Details Description
Related parts for MCR25JZHF8062
SNAP 9V FEMALE PC MOUNT datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 20PLCC datasheet.pdf
COVER PWR TRANS .210"ID TO-3 datasheet.pdf
16P MINI UMNL2 PLUG HSG UL94V2 datasheet.pdf
OSC XO 96.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
BALL BUSHING 6MM datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 3.5A 6DFN datasheet.pdf
ENCODER datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14DIP datasheet.pdf
FERRITE CORE P 3.8UH N48 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC datasheet.pdf