Rohm Semiconductor MCR25JZHF8063
MCR25JZHF8063 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF8063
Brief Description
RES SMD 806K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF8063.pdf
Availability of MCR25JZHF8063
QUANTITY
MCR25JZHF8063 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF8063
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF8063
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF8063
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF8063 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF8063 Details Description
Related parts for MCR25JZHF8063
SSD 24GB 2.5" UATA datasheet.pdf
RES 215 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 25A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
MODEL 212 TAP SWITCH 20A 150V datasheet.pdf
9.8V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC datasheet.pdf