Rohm Semiconductor MCR25JZHF8660
MCR25JZHF8660 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF8660
Brief Description
RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF8660.pdf
Availability of MCR25JZHF8660
QUANTITY
MCR25JZHF8660 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF8660
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF8660
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF8660
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF8660 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF8660 Details Description
Related parts for MCR25JZHF8660
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CABLE 3COND 24AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
CONN COAX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 87.15K OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES 105 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf