Rohm Semiconductor MCR25JZHF8662
MCR25JZHF8662 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHF8662
Brief Description
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHF8662.pdf
Availability of MCR25JZHF8662
QUANTITY
MCR25JZHF8662 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHF8662
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHF8662
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHF8662
Related LinksMCR25J, MCR25JZHF8662 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHF8662 Details Description
Related parts for MCR25JZHF8662
RES SMD 1.69K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
QKE III HDR RA GXT WL datasheet.pdf
CAP ALUM 44000UF 30V SCREW datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM datasheet.pdf
DUPLEX FIBER PATCH CABLE 328FT datasheet.pdf
RES 25 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf