Rohm Semiconductor MCR25JZHFL3R30
MCR25JZHFL3R30 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHFL3R30
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHFL3R30.pdf
Availability of MCR25JZHFL3R30
QUANTITY
MCR25JZHFL3R30 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHFL3R30
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHFL3R30
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHFL3R30
Related LinksMCR25JZ, MCR25JZHFL3R30 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHFL3R30 Details Description
Related parts for MCR25JZHFL3R30
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 280MA 640 MOHM datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 50MA RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DIES INSUL NYLA TERM SPL 8AWG datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
Z-PACK/B RAMH. 95P. datasheet.pdf
FUSE CANADIAN D TYPE 600V TIME datasheet.pdf