Rohm Semiconductor MCR25JZHJ100
MCR25JZHJ100 picture photo
Mfg. Part Number
MCR25JZHJ100
Brief Description
RES SMD 10 OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
MCR25JZHJ100.pdf
Availability of MCR25JZHJ100
QUANTITY
MCR25JZHJ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR25JZHJ100
Internal Part NumberEIS-MCR25JZHJ100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR25JZHJ100
Related LinksMCR25J, MCR25JZHJ100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR25JZHJ100 Details Description
Related parts for MCR25JZHJ100
RES SMD 11 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI FAST ON 3A datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN SPADE UNINS 10-12AWG #10 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 0.04 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR DAC1401D125 datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf